Yay Burcu Sağlık

Yay Burcu Sağlık

Yay Burcu Sağlık

Hayata Dört Elle Sarılırlar

Yaylar'ın vücutları çok sağlamdır ve genelde spor yaptıklarından yaşlandıklarından sağlık problemleri pek olmaz. Hareketli ve sosyal yaşamları onları dinç tutar. Kendilerine çok dikkat ederler, kolay kolay hastalanmazlar. Hastalandıklarında ise hastalığın tadını çıkartarak, neşeli bir şekilde naz yapabilirler. Hayata dört elle sarılan kişilikleri, yatakta uzun günler geçirmelerine izin vermez. Yay burcu, astrolojik olarak karaciğeri, pankreası, kalça, uyluk ve baldırları yönetir. Romatizmalı hastalıklar, yaşlandıklarında başlarına iş açabilir. Yemek ve içkiye olan düşkünlükleri, zaman içinde hassas bölgeleri olan kalça ve baldırlarında yağlanmaya neden olur. Özellikle orta yaşlarında bununla ilgili sorunlarla karşılaşabilirler. Çok hassas olan karaciğerlerine dikkat etmeli, alkollü içecekler kullanırken ipin ucunu kaçırmamaları faydalı olur.

Vitamin ve Mineraller Dengesi

Doğum haritalarındaki Jüpiter etkileri ağır basan kişilerin (kuvvetli Jüpiter açıları, Yükselen Yay burcu, Jüpiter Yay burcunda, 6. evde Jupiter veya 6. evde Yay burcu var ise) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine etmeleri gerekir. Vitamin dengesi olarak B2, B5, B6, B12, B15, E, F, niasin, mineral dengesi olarak ise sülfüre, lesitine dikkat edilmelidir. Jüpiter'in sert açılarında iyi etkiler verebilen doğal şifalı bitki geceçuhası olarak bilinen "evening primrose" kullanılabilir. Bu bitkiden elde edilen yağ, gamma linoleik asit ve linoleik asitlerin kaynağıdır. Bu maddeler vücuttaki kimyasal döngünün düzenli çalışmasına yarar. Özellikle diyetlerde, GLA (gamma linoleik asit), kolayca zayıflamaya, organlardaki (özellikle kalp) ve vücuttaki yağların kolay eritilmesine yardımcı olur. Jüpiter, karaciğerin yöneticisidir. Thiotic asit, zehirlenmelere karşı koruyucu etkisiyle yararlı bir maddedir. Karaciğer toksinlere, metal zehirlenmelere, kronik hepatite, alkolden gelen zararlara ve narkotik diğer bağımlılıklara karşı metabolize edebilir.

Sülfür kaynağı balık, yumurta, et, kuşkonmaz, soğan, kakao, badem ve ceviz, lesitin kaynağı karpuz cekirdeği, ayçiçeği çekirdeği ve bitkisel kaynaklı yağlar, yumurtanın sarısı, Yaylar için faydalı besinler arasında sayılabilir.

Yay Burcu Sağlık. Yay Burcunun sağlığı. Yay Burcu sağlığı hakkında bilgiler.